Czyściwa TORK – rodzaje, przeznaczenie, zalety

Czyściwa przemysłowe

Dobór czyściwa do zadania, które chcecie wykonać

Higiena Serwis B2B

Platforma B2B sklepu Higiena Serwis – zapraszamy!

Czyściwa TORK

Czyściwa to alternatywa dla tradycyjnych ścierek używanych w każdej branży do czyszczenia, przecierania czy osuszania różnych powierzchni. Są nie tylko o wiele wygodniejsze w użyciu, ale przede wszystkim są bezpiecznie i ekologiczne. Dodatkową, niepodważalną zaletą jest również ekonomiczność – korzystanie z czyściw to najlepszy sposób na zmniejszenie wydatków, optymalizację kosztów i czasu pracy.

Czyściwa celulozowe i włókninowe – dlaczego to dobre rozwiązanie?

 • Używanie ich oznacza mniejsze koszty – dobrze dobrane podajniki umożliwiają dozowanie czyściw w takich ilościach, w jakich są potrzebne.
 • Czyściwa zapewniają bezwzględną czystość – idealnie wchłaniają wilgoć, usuwają zanieczyszczenia.
 • Szeroka oferta i dużo rodzajów czyściw pozwalają na ich stosowanie w wielu różnych branżach.
 • Zapewniają maksymalny komfort użytkowania – specjalne podajniki można dopasować do potrzeb osób korzystających z czyściw i tym samym podnieść efektywność, wydajność w miejscu pracy.
 • Czyściwa celulozowe, włókninowe są ekologiczne. Część z nich jest wielokrotnego użytku (można je przepłukać, wysuszyć i ponownie użyć), może być sterylizowana w temperaturze do 140 stopni.

Czyściwa z celulozy

Czyściwa z czystej, selekcjonowanej celulozy – kliknij, by zobaczyć wszystkie

Czyściwa z włókniny TORK

Czyściwa włókninowe TORK – kliknij, by zobaczyć wszystkie produkty

Czyściwa znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach

 1. W branży gastronomicznej uważane są już za niezastąpione. Gwarantują najwyższy poziom higieny, czystości. Certyfikowane czyściwa są całkowicie bezpieczne (oznaczone symbolem ISEGA, który oznacza dopuszczenie do kontaktu z żywnością), maksymalnie redukują ryzyko zakażenia produktów spożywczych.
 2. Dla firm z branż przemysłowych przeznaczone są mocne, grube, mięsiste czyściwa o wysokiej wytrzymałości, które dobrze współpracują z silnymi środkami chemicznymi i rozpuszczalnikami. To dzięki nim można szybko, skutecznie oczyścić nawet bardzo silnie zabrudzone i zanieczyszczone powierzchnie (również nierówne, chropowate, z ostrymi elementami). Szczególnie polecane są czyściwa włókninowe, które świetnie radzą sobie z tłustymi plamami, smarami, olejami, klejącymi substancjami.
 3. Lotnictwo – ta branża wymaga najwyższej jakości produktów, posiadających atesty zgodne z wymaganiami (certyfikaty MNS-15-5G oraz AMS 3819C). Polecane czyściwa nie pylą, nie rysują powierzchni, doskonale chłoną i usuwają wszelkie zanieczyszczenia.

Przejdź do sklepu Higiena Serwis i zobacz wszystkie czyściwa TORK: https://www.higienaserwis.pl/produkty-tork/czysciwa

Co to jest system 4 kolorów?

System 4 kolorów został stworzony po to, by usprawnić i ułatwić pracę – to nic innego jak dopasowanie kolorystyczne czyściwa do jego przeznaczenia. Sposób na uniknięcie pomyłek, których konsekwencją może być rozprzestrzenienie się bakterii i wirusów.

 • Czyściwa czerwone przeznaczone są do stosowania w miejscach wysokiego ryzyka, czyli tj. sanitariaty czy powierzchnie urządzeń medycznych, sanitarnych.
 • Czyściwa zielone polecane są do użytku na powierzchniach o niskim ryzyku. Świetnie sprawdzają się w czyszczeniu płaskich powierzchni, tj. blaty i fronty mebli, drzwi czy lamperie.
 • Niebieskie czyściwa przeznaczone są do oczyszczania wszelkich szklanych powierzchni.
 • Czyściwa żółte są przeznaczone do dezynfekcji.
Czyściwa TORK - system 4 kolorów

System 4 kolorów czyściw TORK

Dlaczego rekomendujemy czyściwa TORK?

Odpowiedź na to pytanie jest dla nas prosta: naszym klientom proponujemy tylko sprawdzone, najwyższej jakości, bezpieczne czyściwa od zaufanych i renomowanych producentów. Z marką TORK współpracujemy od wielu lat i osobiście przekonaliśmy się, że dostarczane przez nią produkty spełniają najbardziej wygórowane oczekiwania.

TORK to firma, która jest liderem na rynku branży czystości i proponuje produkty certyfikowane, spełniające wymagane normy. Czyściwa TORK produkowane są z czystej celulozy, w nowoczesnych parkach maszynowych, a każdy etap produkcji podlega ścisłej kontroli. Dzięki temu mamy pewność, że my – polska hurtownia artykułów i produktów dla branży czystości i segmentów Ho.Re.Ca. – oferujemy wam to, co najlepsze.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i podjęcia współpracy. Naszym klientom oferujemy atrakcyjne warunki, liczne rabaty. Dużym udogodnieniem jest prosta w obsłudze, intuicyjna platforma B2B, umożliwiająca szybkie zrobienie zakupów i skorzystanie z promocyjnych cen.

Odwiedź Higiena Serwis: https://www.higienaserwis.pl/