Dobór czyściwa do zadania, które chcecie wykonać

Dobór czyściwa i systemu dozującego

Dobór czyściwa i systemu dozującego

Czyściwa TORK

Czyściwa TORK – rodzaje, przeznaczenie, zalety

Czyściwa przemysłowe

Czyściwa są higieniczną alternatywą dla tradycyjnych ścierek z tkanin czy materiałów, a ze względu na swoje właściwości i cechy mają wszechstronne zastosowanie w wielu branżach. Ważny jest jednak odpowiedni dobór czyściwa do zadania.

Dobrze wybrane czyściwo do przeznaczenia to gwarancja lepszej efektywności, wydajności i oszczędności pieniędzy
Odpowiedni dobór czyściwa do zadania, które ma być wykonane to:

  • zwiększona wydajność,
  • dużo lepsza efektywność,
  • gwarancja nieskazitelnej czystości każdej czyszczonej powierzchni,
  • poprawa bezpieczeństwa (m.in. znaczna redukcja ryzyka zakażeń żywności),
  • spore oszczędności finansowe.

Czyściwa różnią się między sobą głównie ze względu na materiał, z którego są wykonane – do wyboru masz czyściwa papierowe i włókninowe.

Czyściwa celulozowe

Czyściwa włókninowe

Czyściwa papierowe do wycierania różnych powierzchni

Wycieranie to prostsze czynności, polegające na wchłanianiu płynów oraz usuwaniu brudu, kurzu, niewielkich zabrudzeń czy plam. Do wycierania rekomendowane są czyściwa papierowe tworzone w oparciu o specjalną technologię, dzięki której są niskopylne, bardzo miękkie, wyróżniają się wysoką chłonnością i trwałością. Produkowane z czystej i starannie wyselekcjonowanej celulozy czyściwa są całkowicie bezpieczne (posiadają niezbędne certyfikaty), w związku z czym można z nich korzystać w kuchniach i innych miejscach, w których będą miały kontakt z żywnością.

Czyściwa papierowe

Czyściwa do czyszczenia i usuwania zanieczyszczeń

Do usuwania brudu i plam, zwłaszcza z powierzchni maszyn, narzędzi czy innych powierzchni narażonych na trudne zabrudzenia i zanieczyszczenia zaleca się wybór ekstremalnie grubych czyściw włókninowych, które świetnie współpracują zarówno z wodą, jak i środkami chemicznymi, detergentami czy rozpuszczalnikami. Czyściwa non-woven powstają z połączenia włókien syntetycznych (poliester, polipropylen) z celulozowymi, dzięki czemu zapewniają nie tylko bardzo wysoką chłonność, ale również optymalną wytrzymałość, elastyczność. Są niskopylne, idealnie sprawdzają się w precyzyjnym i starannym czyszczeniu urządzeń elektronicznych, optycznych, pomiarowych czy form drukarskich.

Czyściwa najlepsze do polerowania

Polerowanie polega na zabezpieczeniu i nabłyszczaniu powierzchni za pomocą specjalnych czyściw przy użyciu środków polerskich nakładanych na powierzchnię a następnie pocieranie aby uzyskać gładkość i połysk. W tym przypadku rekomendujemy czyściwa włókninowe o odpowiedniej strukturze do nakładania past polerskich lub ich usuwania nie uszkadzając delikatnych powierzchni maszyn czy urządzeń. Porowata struktura o podwójnym działaniu wchłania pastę a następnie równomiernie rozprowadza zapewniając perfekcyjny efekt końcowy.

Czyściwa przemysłowe Tork

Nie wiesz, jakie czyściwo wybrać? Skontaktuj się z nami!

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji – wystarczy, że napiszesz lub zadzwonisz a otrzymasz od nas fachową pomoc i doradztwo w zakresie wyboru odpowiednich czyściw do zadań i przeznaczenia. Skorzystaj z naszego dwudziestoletniego doświadczenia w branży środków czystości – dzięki nam spełnisz wszystkie standardy higieny i bezpieczeństwa, podniesiesz wydajność w miejscu pracy i zredukujesz koszty.

Zadzwoń: 22 518-56-56
Napisz: biuro@higienaserwis.pl