System 4 kolorów TORK – bezpieczeństwo i higiena

Czyściwa z certyfikatem ISEGA

Czyściwa TORK dla branży gastronomicznej

TORK Polska

Wydajne czyściwa i ręczniki papierowe do kuchni

Tork system 4 kolorów

Szpitale, przychodnie zdrowia, gabinety kosmetyczne, stomatologiczne i inne tego typu miejsca wymagają szczególnej troski w kwestiach związanych z higieną i czystością.

Wszędzie tam, gdzie konieczne i niezbędne jest zadbanie o eliminację ryzyka krzyżowego przenoszenia zarażeń rekomendowane jest używanie przez personel sprzątający i porządkowy czyściw w systemie 4 kolorów, dzięki któremu można skutecznie zapobiec przenoszeniu się wirusów i bakterii z miejsca na miejsce.

Czyściwa Tork 4 kolory pozwalają na eliminację błędów i pomyłek – kolorystyczne oznaczenie ułatwia przestrzeganie norm HACCP, dzięki czemu można zachować odpowiedni poziom higieny.

Dany kolor ściereczek przeznaczony jest do jednego zadania!

System czterech kolorów ma na celu wyeliminowanie ryzyka krzyżowego przenoszenia zakażeń i zminimalizowanie możliwości przemieszczania się szkodliwych drobnoustrojów. Kolor czyściwa określa miejsca i czynności, do których jest ono przeznaczone, co zapobiega pomyłkom lub podmianom.

  • Czyściwa czerwone przeznaczone są do sprzątania powierzchni wysokiego ryzyka (sanitariatów, urządzeń sanitarnych).
  • Czyściwa zielone sprawdzą się w czyszczenia powierzchni niskiego ryzyka (biurek, stołów, szaf, drzwi).
  • Czyściwa niebieskie są przeznaczone do czyszczenia szklanych powierzchni, tj. okna, przeszklenia, witryny, lustra.
  • Żółte czyściwa świetnie sprawdzą się w dezynfekcji.

Pamiętaj, by wybierając czyściwa do użytku w kuchniach sprawdzić, czy posiadają certyfikat dopuszczający je do kontaktu z żywnością!